W miniony weekend realizowaliśmy projekt sfinansowany z Inicjatyw Młodzieżowych pt. „Warszawa Ma”. W towarzystwie przewodnika odkrywaliśmy mniej znane miejsca, a równie ciekawe jak warszawska Starówka. Przy okazji wykorzystaliśmy zdobyte umiejętności fotograficzne robiąc wiele zdjęć w plenerze.
Pierwsza część warszawskiego „spaceru” odbyła się w sobotę. Motywem przewodnim była Praga Północ. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznania hisotrii Bazyliki katedralnej Świętych Michała i Floriana w Warszawie jak i jednej z wizytówek stolicy Polski – „praskich niedźwiedzi”. Następnie poznawaliśmy historyczną część Pragi Północ. Dzięki wiedzy, którą przekazywał nam przewodnik i pięknej przedwojennej architekturze zachowanych budynków mogliśmy się przenieść do czasów Eugeniusza Bodo.
Drugiego dnia przemierzaliśmy Warszawę „szlakiem żydowskim”. Zwartą grupą zaczęliśmy zwiedzanie od Pamiątkowej Tablicy na fragmencie muru ghetta przy ulicy Złotej. I tym razem niezawodny okazał się nasz przewodnik, który w odpowiedni sposób przekazał naszej młodzieży i dzieciom tematykę holocaustu w Warszawie. Wycieczkę zakończyliśmy przy Pomniku Umschlagplatz – miejsce upamiętniające wydarzenia w latach 1942-1943.
Chcemy bardzo podziękować przybyłym rodzicom wraz ze swoimi pociechami. Dzięki waszemu udziałowi w inicjatywie, którą realizujemy wiemy, że możemy zawsze na was liczyć. A należy wspomnieć, iż pogoda nie sprzyjała zwiedzaniu (zwłaszcza niedziela).
Ten etap projektu mamy za sobą, a na jego końcowy efekt musicie uzbroić się w cierpliwość...